Lamų šventykla

Posted by admin on Oct 16, 2008 in Go |

Šiandien su Laima apsilankėme Lamų šventykloje. Pagal wikipediją tai didžiausias Tibeto budizmo vienuolynas pasaulyje. Pastatų komplesas pastatytas septynioliktame amžiuje, iš pradžių buvo princo, vėliau imperatoriaus rezidencija, vėliau pertvarkytas į vienuolyną.

Mes matėme tik kelis vienuolius ir daugybę besimeldžiančių žmonių. Pastatuose stovėjo daug didelių Budos statulų, bet buvo ir visokių kitokių indų ir kinų dievybių. Didžiausia Budos statula išdrožta iš vientiso 26 metrų ilgio sandalmedžio gabalo – 8 metrai paslėpti po žeme ir 18 metrų matoma virš žemės.

Priešais visų šventyklų duris stovėjo konteineriai, kuriuose maldininkai degino atsineštus smilkalus. Žmonės meldėsi ir pastatų viduje. Ten smilkalus deginti draudžiama, tai jie dedami ant žemės. Taip pat priešais statulas dedami vaisiai ir gėrimai. Laisvuose pasieniuose įrengtos senovinių statulėlių ir kitokių daiktų ekspozicijos.

Apžiūrėjome ir keturias sales, kuriose seniau studijavo lamos: medicinos, matematikos, ezoterinių ir egzoterinių mokslų. Spintose sudėtos į medžiagą susuktos senovinės knygos. Parašytos ne hieroglifais, galbūt tai indų raštas.

Apžiūrėję Lamų šventyklą, patraukėme į netoli esantį Žemės šventyklos parką. Beveik visą parką buvo užėmusi knygų mugė – Beijing Book Festival. Truputį po ją pasivaikščiojom, atskiras kampas skirtas Kinijos pasiekimams kosmose, demonstruojami ir prietaisai kažkokiems nesudėtingiems fizikos eksperimentams atlikti.

Kiniškos knygos greitai atsibodo, tai susiradom Žemės šventyklą. Nedidelė šventykla su nedidele ekspozicija. Priešais šventyklos vartus atsivėrė vaizdas į parko aikštę, jos viduryje buvo kelių laiptelių pakyla. Ant jos ir aikštės kraštuose sustatyti Kinijos sportininkų maketai. Šalia lentelės su sportininkų duomenimis. Hieroglifai, bet matosi kur ūgis ir svoris. Nusifotografavau prie Yao Mingo, panašu, kad maketas natūralaus dydžio.

Apėjome parką ieškodami kitų įdomių vietų. Viename pastate radome meno galeriją, kurioje buvo galerijos savininkė ir jos šuo. Kituose senovinio stiliaus pastatuose įsikūrę ofisai, tualetai, ir atrodo netgi gyvenamosios patalpos.

Dieną užbaigėme Šilko turguje. Tai 9 aukštų (3 požeminiai) prekybos kompleksas, primenantis daugiaaukštį Gariūnų turgų ar VCUP prieš rekonstrukciją. Drabužiai, lagaminai, suvenyrai, papuošalai, elektronika ir t.t.

Priešais šventyklą deginami smilkalai

Priešais šventyklą deginami smilkalai
Kažkokio dievo statula

Kažkokio dievo statula

Statulėlės su daug galvų

Statulėlės su daug galvų

Tags:

Reply

Copyright © 2021 Čia priėjo Naktibalda. All Rights Reserved.
Theme by Lorelei Web Design.