Pirmoji diena Beijinge (2008-10-03)

Posted by admin on Oct 4, 2008 in Uncategorized |

Kelionė lėktuvu praėjo be nuotykių. Nepasisekė, kad skrendant iš Amsterdamo į Beijingą teko sėdėti virš sparno, tai vaizdais pasigrožėti neteko.

Pirmasis etapas Kinijoje – didelis, sovietinio stiliaus oro uostas. Peizaže daug smėlio.
Nustebino, kad pasų kontrolės valdininko darbą galima įvertinti paspaudžiant vieną iš keturių šypsenėlių. Tuo oro uosto formalumai ir baigėsi.

Prie oro uosto išėjimo aptikome WMSG “būdelę”, kurioje mums pasakė, kad po 40 minučių autobusas mus nuveš į vietą.

Apie Beijingą žinojau nedaug, tikėjausi kad tai bus 30 aukštų daugiabučių prikimštas miestas. Važiuojant iš oro uosto nustebino daug žaliuojančių medžių pakelėse ir gana žema architektūra.
O keisčiausias dalykas buvo žydras dangus, nors ten turėjo būti geltonai rudas smogas :) Vėliau sužinojau kad dangų išvalė tą dieną pūtęs stiprus vėjas.

Autobusas mus nuvežė į tarptautinį konferencijų centrą, kur mus užregistravo, davė buto raktus ir pietų talonus dviem savaitėm. Su Laurynu dar spėjome rasti kur papietauti. Pietūs plastikinėje diežutėje. Aš pasiėmiau “išdarkytą” mėsą su ryžiais, o Laurynas – labiau kinų virtuvę primenantį rinkinį su daržovėmis.

Po pietų susiradome savo gyvenamąją vietą olimpiniame „kaimelyje“ – M blokas, 13 aukštas. Gyvename dviviečiame kambaryje su televizoriumi, šaldytuvu ir balkonu. Televizoriuje 60 kanalų kinų kalba. Dušas-tualetas bendras su gretimu kambariu, kuriame gyvena tik ankčiau atvykęs Andrius.

Vaizdas pro kambario langą

Vaizdas pro kambario langą

Įsikūrę gryžome į konferencijų centrą, ieškojome kur gi teks žaisti go. Pastatas didžiulis, planas neaiškus, su kinais susišnekėti sunku. Iš pradžiu patekome į bridžo, šaškių ir šachmatų plotus. Go nesimato. Grįžome prie pagrindinio įėjimo ir nutarėme pabandyti ieškoti kita kryptimi. Šį kartą pavyko. Radome go, o ten pat ir kitus Lietuvos go delegacijos atstovus.

Kitas paieškos tikslas – artimiausias baras. Kinai angliškai nekalba, gerai bent kad meniu kiniškai angliškas. Alus po 20 ir po 30 RMB, imam brangesnio (apie 10 LTL).

Išgėrus alų laikas ruoštis vakarui. Trumpam grįžome į savo kambarius, nuėjom pavakarieniauti o po vakarienės autubusas nuvežė į National Indoor Stadium, kuriame ir vyko atidarymas. Kadangi atvykome gana anksti teko dar valandą palaukti. Priešais esančiose tribūnose sėdėjo daug didesnė lietuvių grupė, bent 15 žmonių. Atrodo, daugiausiai bridžo žaidėjai.

Po nuobodaus laukimo prasidėjo oficialioji dalis su nuobodžiomis kalbomis. Kalbėjo 2 Kinijos pareigūnai ir IMSA (International Mind Sports Association) prezidentas. Tada vėliavų nešimo ceremonija.

Nešama Lietuvos vėliava

Ir ilgas, bet idomus spektaklis

Po atidarymo šiek tiek pasivaikčiojom ir nutarėm važiuoti į kokį nors restoraną. Gertas rekomendavo vieną gerą restoraną, kuriame jau buvo apsilankęs. Kadangi buvome 7, važiavom dviem taksi automobiliais. Žemėlapyje restoranas atrodė visai netoli, bet kelionė užtruko tiek, kad buvo panašiau, kad pervažiavom pusę miesto. Mes nuvykome pirmi ir sužinojom, kad restoranas jau nedirba. Parašėm SMS kitam ekipažui. Jie buvo nuklydę kažkur kitur, tai nutarėm pavakarieniauti atskirai. Ieškodami kur pavalgyt, radome jaukų skersgatvį, kuriame buvo daug mažų parduotuvių ir kavinių. Vienoje iš jų ir pavalgėme. Atrodo, pagaliau būsiu priverstas išmokti gerai naudotis pagaliukais. Pavalgę, perėjome visą gatvelę iki galo ir taksi parvažiavome “namo”.

Beijingo gatvelė naktį

Reply

Copyright © 2021 Čia priėjo Naktibalda. All Rights Reserved.
Theme by Lorelei Web Design.