WMSG uždarymas

Posted by admin on Oct 28, 2008 in Go |

Jau savaitę esu Lietuvoje, bet vis neprisiruošiau parašyti apie WMSG uždarymą. Tikriausiai todėl, kad uždarymas pasirodė daug prastesnis negu tikėjausi.

Geroji dalis – buvo daug maisto ir gėrimų. Blogoji – renginys labai trumpas ir neįdomus. Pakalbėjo keli oficialūs asmenys. Įteikė statulėles daugiausiai apdovanojimų iškovojusių valstybių atstovams. Pagal sporto šakas ir bendrai. Atrodo, šaškėse geriausiai pasirodė norvegai. Visas kitas statulėles pasiėmė kinai. Simboliškai buvo perduotas vanduo visų kontinentų atstovams. Per atidarymą jie atvežė savo vandenį, o išsivežė Kinijos. Dar padėkojo savanoriams, padėjusiems organizuoti žaidynes. Tuo oficialioji dalis ir baigėsi. Tada buvo fejerverkai, tiksliau, juos parodė per aplinkui esančius ekranus. Tikriausiai per mažas renginys, kad apsimokėtų tikrus fejerverkus daryti. Po fejerverkų per ekranus parodė “slideshow” su nuotraukomis darytomis žaidynių metu. Ir tyla, visi užsiėmė maisto ir gėrimų naikinimų, bendravo. Pirmą kartą pamačiau tiek lietuvių vienoje vietoje. Daugelis dalyvių buvo kostiumuoti, o beveik visi lietuviai vilkėjo žalius olimpinius Lietuvos marškinėlius, todėl aiškiai skyrėmės iš minios. Go atstovavom tik mudu su Laima, bet buvo daug šaškininkų, šachmatininkų ir bridžistų.

Renginys prasidėjo 17 valandą, įskaitant “slideshow” truko mažiau nei 40 minučių. Apie 18 valandą iš jo išėjau, nes ruošiausi keliauti į miestą, atsisveikinti su Jian LingLing. Ant scenos instrumentus dar statėsi muzikantai, bet nemanau, kad praleidau kažką įdomaus.

Apskritai paėmus, Kinija paliko labai gerą įspūdį. Miestuose skurdo nesimato. Per daugiau nei 2 savaites mačiau apie 10 elgetų ir 1 po pėsčiųjų tiltų miegantį žmogų. Žmonės apsirengę tvarkingai, naudojasi mobiliaisiais. Gatvėse daugybė dviračių, daugelis su varikliais. Gatvės pakankamai tvarkingos, išskyrus vieną kitą šiukšliną gatvelę. Visuomeninis transportas atrodo net geriau negu Lietuvoje. Ir ne tik olimpinėms žaidynėms sutvarkytame Beijinge, bet ir už kelių šimtų kilometrų esančiame Jinane.

Olimpiniame rajone apsaugos daug, kitur policija matoma gana retai. Niekas niekur netikrino, kas mes tokie. Komunistinė simbolika matoma tik muziejuose ir suvenyrų parduotuvėse. BICC (kur žaidėme) ir WMSG Internet Center naudodamasis internetu jokių apribojimų nepastebėjau. Prisijungus iš Grand Hotel (kur valgydavome), nesijungė prie kai kurių lietuviškų adresų. Tikriausiai ten jau veikė Kinijos interneto cenzūra.

Tags:

Reply

Copyright © 2022 Čia priėjo Naktibalda. All Rights Reserved.
Theme by Lorelei Web Design.